Blog’as

Klasikiniai BeerGeek.lt įrašai apie alų

Filmas „Vys par to ãlo”

Naujausias lietuviškas A. Baryso dokumentinis filmas apie alų „Vys par to ãlo” (Vis per tą alų) žydruosiuose ekranuose, plačiajai auditorijai, buvo pristatytas kovo 7 dieną, Panevėžyje. BeerGeek.lt komanda filmo peržiūroje apsilankė kovo 22 dieną, kai filmas trečią kartą buvo  rodomas bare „Alaus namai“.

Vienas režisieriaus pagalbininkų V. Laurinivačius, prieš rodydamas filmą, apie jį kalbėjo: „Šis filmas yra paprastas ir neįpareigojantis. Mes nesistengėme padaryti įspūdingos dokumentikos. Šis filmas buvo pradėtas kurti kaip filmas apie aludarius, bet galiausiai patapo filmu apie šeimyninius aludarius, kurie savo alaus virimo paslaptis perduoda iš kartos į kartą. Būtent papročiai ir alaus virimo tradicijos buvo pagrindinis filmo aspektas. Šis filmas yra pirmasis blynas ir stengsimės, kad būtų „iškeptas“ ir antras ir trečias. Bandysime susukti filmus apie visas šeimynines ir mažesnes alaus daryklas. Filmo kūrimas mums kainavo apie dešimt tūkstančių litų, o filmą finansavo keletas žmonių. „Vys par to ãlo” buvo pradėtas filmuoti 2011m. gegužės mėnesį.“

Šiame filme pristatomi aludariai, kurie tęsia daugiametes alaus tradicijas. Kaip minėjo V. Laurinavičius, dokumentikoje neišvysite nieko pernelyg įspūdingo, tačiau visą BeerGeek.lt komandą, filmas pakerėjo jame kalbančių aludarių nuoširdumu ir atsidavimu savo profesijai. Tikrai nuostabus vaizdas, kaip žmogui kalbant apie savo verdamą alų akys žiba it deimantai, o veidą puošia plati ir nuoširdi šypsena. Šiame filme pristatomi septyni aludariai. Tai trumpa, nenuobodi ir ganėtinai įtraukianti dokumentika, kurios metu Jus lydės ne tik aludarių pasakojimai apie savo produkciją, bet ir gražūs Šiaurės Lietuvos vaizdai, bei folklorinės muzikos garsai. Per visą filmą, intarpais rodomas tradicinis alaus virimo procesas. Taip pat šioje dokumentikoje apžvelgiama ir mitologinė alaus reikšmė. Aludariai pasakoja apie savo senelių virtą alų, mielių saugojimo būdus ir kitokias įdomybes, kurias retai galima sutikti šių laikų gamybos procese.

Šio filmo DVD yra platinami Alaus namuose, Alaus kolonėlėje, Šnekutyje, Didžiojoje Krautuvėje. Jeigu susidomėjote, nusipirkite kopiją ir taip paremsite antros dalies kūrimą! Smagaus žiūrėjimo, kolegos!

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to top