Blog’as

Klasikiniai BeerGeek.lt įrašai apie alų

Samuel Adams Boston Lager

 Samuel Adams Boston Lager

 Boston Beer Company, Massachusetts,  JAV

Stilius: Vienna lager

Alk. konc.: 4.90% ABV

Rekomend. temp.: 5-8°C

Ratebeer.com: 70/100

BeerAdvocate.com: 90/100

Samuel Adams – vardas ir pavardė Bostone gerai žinomo maištininko kovojusio dėl nepriklausomybės bei virusio alų pagal paveldėtas tėvo tradicijas. Tikriausiai šios dvi priežastys ir lėmė būtent tokį alaus vardą.

Jim Kosh – jau šeštos kartos aludaris savo šeimoje. Jis buvo pirmasis iš šešių, metęs šį amatą ir pasiekęs gana neprastą karjerą ne alaus industrijoje, iki kol, veikiausiai meilės vedamas, vėl atsisuko į jau primirštą amatą – alaus gamybą. 1985 metais Jim Kosh išsitraukė senai vartytus savo proprosenelio receptus, rado savo mėgstamiausio – Boston Lager alaus receptą ir išvirė gana nemažą kiekį šio alaus. Toliau sekė varginantys vaikščiojimai po Bostono barus ir restoranus, kurių savininkams buvo siūloma paragauti kitokio alaus. Metų gale Samuel Adams Boston lager galima buvo įsigyti net 25 baruose ir restoranuose. Alaus mėgėjai greitai skleidė žinią apie kažką kitokio, neragauto, nepaprasto, kas bravorą atvedė į neregėtos sėkmės kelią. Šiandien Samuel Adams siūlo virš 30 alaus rūšių, kurios parduodamos visose JAV valstijose bei daugiau nei 20 šalių už Atlanto.

Samuel Adams Boston lager – pirmasis šio nuostabaus bravoro perlas, kuris išgarsėjo savo skonio pilnumu bei visišku išskirtinumu lyginant su kitais, tuo metu JAV parduodamais alumis. Šis alus yra laimėjęs daugybę prestižinių alaus konkursų, kurių datos yra pažymėtos ant alaus kamštelių.

We’ve always pushed ourselves to see what we can do to make the beer taste better without changing the recipe. Most of those efforts have focused on the process and the ingredients. Wanting to leave no stone unturned, we turned our attention to the glass. There are hundreds of beer glasses but we wanted to see if like wine, we could use the shape to actually enhance the flavor and taste of the beer. Over the course of 18 months we evaluated hundreds of different shapes. Our custom glass was crafted to optimize the experience of drinking a full flavored beer like Samuel Adams Boston Lager.

Gamintojas 

 Mano pastabos. Vario spalva bei lageriškas skaidrumas iš karto sužadina norą paragauti. Puta susidaro aukšta, išsilaiko ganėtinai ilgai. Pritraukus taurę arčiau burnos užuodžiu skrudintą salyklą, apyniai taip pat jaučiami, tačiau jie greitai atsiduria salyklo fone, kvapas patvirtina, kad netrukus raugausime kažką kitokio.

Skonyje tai visiškai pasitvirtina, salyklas ir apyniai puikiai dera, neišryškėja nei vienas, nei kitas alaus komponentas, tačiau sudėjus juos abu, gaunamas labai išraiškingas, kiek saldokas skonis, kuriam apibūdinti tinkamiausias vienas žodis – pilnavertiškumas.

Karbonizacija aluje aukštoka, tačiau ne per aukšta, kūnas – vidutinis, puikiai tinkantis lageriui.

Viską apibendrinus šis lageris yra ko gero geriausias iš mano gertų. Kaip elių megėjas galiu teigti, kad šis lageris gali lygiuotis su eliais. Jei ne šiek tiek besikandžiojanti kaina (virš 5lt už 0,33l) išbandyčiau šį alų ir sesijų metu. Alus gaivinantis, lengvas, atsigėrus gurkšnį norisi iš karto atsigerti ir dar vieną. Paragavus šio alaus nekyla jokių klausimų dėl Samuel Adams išpopuliarėjimo priežasčių. Verta, rekomenduoju!4 comments on Samuel Adams Boston Lager

 1. Alaus kolonėlė parašė:

  Vertionant skonį, sutinku su visu aprašymu, tik paminėsiu, kad jei reiktų aklai spėt, tai sakyčiau, kad tai elis, o ne lageris. Renkuosi, kai galiu išgerti tik labai mažai alaus, tai tą 0,33l galima ilgai siurbčiot.
  Kaina 4,99 Lt už 0,33 l „Alaus kolonėlėj“

 2. Dainius parašė:

  Ką tik pokštelėjau pastarojo. Bent jau išvaizda nieko ypatingo nežada. Na lageris, garsios daryklos, kuom čia nustebinsi. Kvapas! Salyklo ir citrusinių apynių kvapas lageryje! Pas mus taip nebūna. Lageris ir kvepia lageriu, HallertauTraditional apyniais geriausiu atveju. Paragavus kartumas greitai dingsta ir aišku to po dominuoja salyklas su prieskoniais. Po kurio laiko lieka keistas prie gomurio limpantis poskonis. Tikrai nenuobodus alus, bet kad geriausias lageris nesutikčiau. Eliškiausias iš ragautų – taip. Beje, ar ne pirmas tikras amerikietiško alaus degustavimas? Daugiau alaus iš už Atlanto!

  1. Vladas parašė:

   Ačiū už puikų komentarą, džiaugiuosi, kad alus nenuvylė, dėl geriausiųjų titulo kiekvienas gali ir turi turėti savo nuomonę. Nors ir teko pabūvoti už Atlanto, bet deja tuomet dar nebuvau pamišęs dėl alaus, tai buvo tiesiog laaaabai skanus gėrimas , kurį besirinkdamas per daug nesigilinęs šaudydavau iš lempos. Dabar suprantu kokias galimybes tuomet turėjau ir likau nepasinaudojęs. Galiu išduoti nedidelę paslaptį, kad namuose turiu kelis dėmesio vertus amerikietiškus craft beer buteliukus, kurių degustacijomis ne už kalnų pasidalinsiu su Jumis. Tiesa visi jie yra eliai, todėl dėl Samuel Adams nuomonės greitu metu nekeisiu – vienas geriausių mano ragautų lagerių.
   Būtų labai idomu išgirsti tavo favoritus tarp lagerių 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to top