Blog’as

Klasikiniai BeerGeek.lt įrašai apie alų

Lagunitas Censored (ir ne veltui!) ir New DogTown Pale Ale

Kadangi Lagunitas yra toks žiauriai geras alus. Ir jo galima įsigyti Lietuvoje. Ir niekas apie jį be manęs nerašo. Dar viena apžvalga.

Šiuos buteliukus nusipirkau naujai atsidariusiame restorane/kavinėje per ilgu pavadinimu Alaus Kultūra&delicatessen ÖL, Kaune. Restoranas labai patiko, todėl jį aprašysim atskirai. Kai apsilankysim dar kartą.

Lagunitas Brewing Company atidaryta 1993 metais Lagunitas mieste Kalifornijoje. Šiuo metu darykla perkelta į netoliese esantį miestą pavadinimu Petaluma. Dabar ši darykla patenka į 20 daugiausiai parduodančių craft alaus daryklų Jav.

Lagunitas Censored

Lagunitas Censored

New DogTown Pale Ale

Lagunitas Brewing Company, California, USA

Stilius: American Amber Ale

Alk. konc.: 6,75 % ABV

Rekomend. temp.: 14 °C

RateBeer.com: 89/100

BeerAdvocate.com: 85/100

Mano pastabos. Gintarinės spalvos, didelės tvirtos putos, kuri po savęs paliko gražų piešinį taurėje. Pirmoji taurė buvo visiškai skaidri, antrojoje buvo šiek tiek nuosėdų. Pilant alų pasklido saldus vaisinis džiovintų abrikosų aromatas. Kvapas tuo pačiu ir įdomus ir pabodęs, bet suintrigavo. Gurkštelėjęs pirmą nedrąsų gurkšnį pajutau koks tai subalansuotas alus. Vidutiniškai aukšta karbonizacija ir tvirtas kūnas. Kitą gurkšnį jau didelį – labai daug skonio. Pradžioje pajutau džiovintų ir šviežių vaisių saldumo miksą, kurį gale papildo švelnus, bet tvirtas kartumas. Net kūnas nuėjo pagaugais, va dėl tokio alaus ir rašom šitą blogą!

Labai skanus ir geras alus. Būtinai važiuokit i Kauną ir nusipirkit. O šiaip, jei turėčiau savo barą, tai paskelbčiau, kad gražinsiu pinigus visiems pirkėjams kuriems šis alus nepatiko. Tokių neatsirastu. Nebent bomžai, anarchistai arba patologiniai melagiai.

PS. Lietuviška etiketė rašo, kad čia yra 5,9% stiprumo. Mano skonio receptoriai ir Lagunitas etiketė –  6,75% stiprumo.

Lagunitas New DogTown Pale Ale

Lagunitas New DogTown Pale Ale

New DogTown Pale Ale

Lagunitas Brewing Company, California, USA

Stilius: American Pale Ale (APA)

Alk. konc.: 6,2 % ABV

Rekomend. temp.: 14 °C

RateBeer.com: 96/100

BeerAdvocate.com: 90/100

Mano pastabos. Spalva tarp auksinės ir vario, nuotrauka daryta prietemoje, tai ir spalva atrodo šiek tiek tamsesnė. Puta didelė, aišku tą įtakojo ir taurės pasirinkimas, bet kokiu atveju puta išsilaikė iki paskutinio lašo ir buvo ne tik aukšta, bet ir tvirta. Kvape vyrauja apyniai, tokie žali ir citrusiniai. Skonyje dominuoja apyniškumas, nors vietom jaučiamas ir salykliškas saldumas. Apyniai naudoti keli, spėčiau amerikietiški three C’s. Viršų ima citrusiniai skoniai, bet jaučiamos ir vaistažolių, tropinių vaisių natos. Apynių dėta gausiai,  kartumas jaučiamas, bet gomurio nesutraukia. Poskonis išlieka ilgai. Alus sausokas ir gaivus. Kūnas vidutinis, o karbonizacija vidutiniškai didelė. Karbonizacija vienas iš tų dalykų kas skiria amerikietiškus ir angliškus šviesiuosius elius.

New DogTown Pale Ale puikiai atspindi amerikietišką požiūrį į alų, tokį šviežų ir turtingą. Stipraus ir aiškaus skonio alus.

Kaip ir visus alus, kuriuos esu aprašęs, labai rekomenduoju paragauti! Visgi craft beer pasirinkimas Lietuvoje toks siauras, kad kažką praleisti būtų nedovanotina.13 comments on Lagunitas Censored (ir ne veltui!) ir New DogTown Pale Ale

 1. go em parašė:

  kur ieskoti?

  1. Tomas parašė:

   vienintelė man žinoma vieta šiuo metu „naujai atsidariusiame restorane/kavinėje per ilgu pavadinimu Alaus Kultūra&delicatessen ÖL, Kaune.“ 🙂

   1. Draugas parašė:

    Restorano pavadinimas – ÖL, o dėl lietuviškoje klaviatūroje raidžių trūkumo, sakome – alaus kultūra 🙂

 2. romas parašė:

  Beje, kokios alaus kainos tame naujame restorane. Maciau kad ir daugiau idomiu alu turi jie

  1. Paulius parašė:

   Nuo 8 iki 20 litų. Lagunitas kainavo 13 litų.

 3. Vladas parašė:

  Nuostabus alus!!! Visom keturiom prisidedu prie rekomendacijų ir labai džiaugiuosi, kad savo atsargose turiu dar 2 Lagunitas butelaičius 🙂

 4. ramtyns parašė:

  Kaunui pasisekė kad ten yra Lagunitas, bet apie „Alaus kultūrą“ aš susidariau nekokią nuomonę, tiesa tik iš vieno apsilankymo. Reiks dar apsilankyt, gal buteliukai bus jau šaldytuve:)

  1. ramtyns parašė:

   Apsilankiau dar kartą, ir vėl tas pats – šiltas Siera Nevada Torpedo. Pateikdami 0.33 buteliuką už 15+ lt, galėtų jo specialiai ir nešildyt:)

   1. Naminis parašė:

    Niekaip nesuprantu – ar jie ten pilsto tą alų iš buteliukų į taures, kad galėtum vietoj paragauti ar parduoda išsinešimui? Jei paskutinis variantas, tai visiškai nėra skirtumo kokios temperatūros yra alus, svarbu kad laikymo sąlygos nekenkia jo kokybei ir parsinešęs bei atsišaldęs iki norimos temperatūros alų ragautojas galėtų juo mėgautis (aš pvz. mėgstu kambario temp. alų). Aišku jei pila vietoj ragavimui šiltą alų neatsiklausę ragautojo – tai netvarka.

    1. Paulius parašė:

     Ten kavinė, bet galima pasiimt ir išsinešimui.

    2. ramtyns parašė:

     Ten baras, užsisakau prie staliuko. Galima užsisakyt ir išsinešimui, tada taip, temperatūra gal ir nebūtų svarbi.

  2. Paulius parašė:

   Kai buvom mes, tai visas alus buvo šaldytuve. Irgi problema, nes per šaltas. Bet ją išsprendėm paprastai. Išsirinkom alų visam vakarui ir valanda prieš ragavimą jį ištraukdavo iš šaldytuvo. Tiesa buvom senai, kai tik atsidarė, dabar matyt vietos šaldytuve nebeliko…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to top