Blog’as

Klasikiniai BeerGeek.lt įrašai apie alų

blogerių savireklamos savaitė 2016 | beergeek’o skaitiniai

Kiekvienais metais blogerių tarpe vyksta iniciatyva pavadinimu blogerių savireklamos savaitė, kurios sumanytojas yra bene žinomiausias Lietuvos žiurkėnas – Rokiškis Rabinovičius. Šie metai netapo išimtimi. Pirmą kartą prie šios savaitės norėčiau prijungti ir BeerGeek.lt, nes jeigu jau bandau atgaivinti blog’ą iš mirusių, tai reikia naudotis tokia proga.

Blogų aš skaitau daug ir dažnai, nes man patinka pati internetinio dienoraščio idėja – nevaržomos laisvės ir kūrybos siekis, rašymas be formatų ir rėmų. Tiesa, turiu pastebėti, kad didelę dalį mano skaitomų tekstų parašo ne lietuviai, nes labiausiai mane dominanti blogų tema – alus – Lietuvoje yra aprašoma gana skurdžiai. Šiandien parašysiu apie kelioliką savo skaitomiausių blogų įvariomis temomis, o pradėsiu, žinoma, nuo alaus.

Pirmasis mano alaus blogo pasirinkimas nuo pirmųjų BeerGeek’o dienų buvo tikrasalus.lt – tai vieta, kuri įkvėpė mus pradėti savo blogą. Pagrindinis Tikro Alaus blogo autorius, ramtynas, buvo vienas pirmųjų, kuris pasveikino mus prisijungus prie Lietuvos blogosferos. Tikro Alaus tekstai labai informatyvūs, paliesdavo aktualias temas. Taip pat nevengdavo antropologinių ir socialinių įžvalgų, todėl įrašai patapo įdomus ir iš profesinės (jeigu taip galima pavadinti studijas universitete) pusės. Apmaudu, kad dabar tinklapis atnaujinamas retai, bet still, šitą blogą galima naudoti kaip archyvą ir karts nuo karto perskaityti šį bei tą naujo. Dažniausiai apie tai prie ko rankas prideda ir pats ramtynas. Galbūt ateityje ateis dar vienas aktyvumo periodas.

Kitas blogas mano alaus saraše yra mgkolekcija.wordpress.lt . Šitas tinklaraštis šiuo metu vienas aktyviausių alaus scenoje. Dažniausiai sutinkami tekstai apie alaus degustacijas, bet kadangi blogo autorius, Modestas, yra puikus fotografas – bloge galima aptikti ir foto apžvalgų. Vis dėlto didžiausias šio blogo turtas yra ragauto lietuviško alaus katalogas. Man dažnai nekyla rankos ragauti dalies Lietuvoje verdamos produkcijos, bet dvejodamas ar verta gadinti savo skonio receptorius perkant tam tikrą produktą visada stengiuosi užmest akį, ką apie juos yra parašęs Modestas.

Dar vienas blogas, kurio stiprioji pusė yra alaus degustacijos – breadandbeer.lt . Šitas blogas lietuviškoje blogosferoje išsiskiria tuom, kad: a) ilgą laiką naudojo tik Twitter ir Instagram komunikacijai socialiniuose tinkluose; b) rašo ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba. Ir rašo jie tikrai gerai. Taip pat šiuo metu yra ganėtinai aktyvūs. Vizualiai vienas iš geriausiai tvarkomų blogų, kuriame degustacijos ima viršų, bet nepamirštama aptarti karščiausių alaus scenos renginių ar pasidalinti kelionių įspūdžiais. Pastarųjų palinkėsiu daugiau ateinančiais metais.

Jeigu Lietuvos alaus blogosfera žengsime toliau pasieksime pingvi.com . Pingvinai taip pat aktyvūs, o jų blogas išsiskiria pateikiama informacija – tai tarsi įdomiausių užsienio alaus naujienų (straipsnių) ir lietuviškų alaus naujienų degustacijų mišinys. Vienas iš senesnių ir vis dar aktyvių lietuviškų alaus blogų.

Dar keli verti paminėjimo alaus blogai yra: nulis.lt – dabartinio Vilkmergės someljė Vidmanto asmeninis tinklaraštis kuris, jeigu manęs neapgauna atmintis, prasidėjo nuo namo statybų blogo dar tuomet, kai blogai man išvis nerūpėjo. Vidmantas nepamiršta ir alaus, apie kurį galima paskaityti ne viename įraše. Kitas blogas – alusalus.lt – buvo labai aktyvus ir rašantis apie viską, netgi, kas man labai patiko, ne tiek apie degustacijas kiek apie patį alų ir alaus kultūrą. Jie netgi dalyvavo LOGIN ir pasirodė labai neblogai, tik paskutinę akimirką juos aplenkė kažkoks komercinis tinklapis su dideliu marketinginiu biudžetu. Tačiau, paskutinis įrašas alusalus bloge buvo patalpintas 2015 metų vasarą ir tuomet prasidėjo štilis. Tikiuosi jis greitai baigsis.

Tai yra bene viskas ką aš skaitau iš lietuviškos alaus blogosferos, tačiau tai tikrai nėra vieninteliai mano skaitomi blogai. Gana daug dėmesio praleidžiu naršydamas maisto ir kitų alkoholinių gėrimų blogų pasaulyje. Vėlgi, Lietuvoje jų nėra labai daug, bet yra keletas, kuriuos tikrai rekomenduoju.

Pirmiausiai norėčiau paminėti Urtės iš Čiop Čiop asmeninį tinklaraštį apie maistą ir vyną – dervynas.lt . Tai matyt vienas populiariausių tokio tipo blogų Lietuvoje. Vizualiai labai gražus ir tvarkingas asmeninis tinklaraštis, kuriame aktualiausios restoranų naujienos, trendai, vyno paprotinimai. Tikrai geras ir rekomenduotinas blogas, kurio gali pavydėti alaus scena Lietuvoje.

Kitas, visiškai neseniai pradėtas, todėl vargu ar daug kam jau žinomas blogas apie gėrimus, o tiksliau apie viskį – mywhiskydiary.net . Blogo autorė yra lietuvė gyvenanti Škotijoje ir dirbanti viskio distilerijoje. Rašo apie viskį ir viskio kultūrą pasaulyje ir svarbiausia rašo lietuviškai. Tai yra wow man, kaip gėrimų entuziastui, visiškai kitoks požiūris į alkoholinių gėrimų blogą. Daug asmeninių patirčių, „vidinės“ informacijos ir viskio istorijos/gamybos subtilybių. Viskis yra stipresnysis alaus brolis, todėl šitas blogas yra bene geriausia kas galėjo nutikti lietuviškoje blogosferoje.

Norėčiau paminėti ir kelis maisto blogus: storaspomidoras.lt ir puodas.lt . Apie pomidorą sužinojau po parašytos Žmogšalos festivalio apžvalgos ir nuo to laiko karts nuo karto patikrinu šio tinklaraščio naujienas. Ten gausu informacijos apie receptus, pirkinius, restoranų apžvalgas – visko po truputį, visko gana daug. Antrasis „maistinis“ blogas, puodas.lt, yra alaus blogo breadandbeer.lt bendraautorės Ignės kurinys (bent jau taip spėju). Apie blogą sužinojau tik prieš kelias dienas, bet jūs nueikit patikrinkite receptus. Verta! O jeigu prie kiekvieno recepto dar pasiūlytų ir tinkamą alaus stilių ar net konkretų alų, būtų wow!

Aš taip pat skaitau gana daug blogų, kurie nėra susisiję su gėrimais ir/ar maistu. Pasidalinsiu vos keletu iš jų, kurie mano nuomone yra išskirtiniausi. Pirmiausiai, žinoma, jau gana senai skaitau Rokiškį Rabinovičių (rokiskis.popo.lt), nes man patinka napalmu deginamos vatos kvapas. Rokiškį suradau ieškodamas informacijos apie sovietmečio erą Lietuvoje ir likau užkabintas nuo pirmo teksto. Tai yra maždaug tas dėl ko man patinka skaityti blogus – savitas, neformalus rašymo stilius, kandžios pastabos, daug asmeninės nuomonės – visa kas gali būti geriausia bloge. Kitas blogas, kuris yra mano antrojo hobio įtaka – istorijos įdomybės (istidom.lt). Dažnai atnaujinamas blogas, kuriame gausu įdomių istorinių trupinių. Net nežinau ar verta plačiau pasakoti, greičiausiai ne.

Dar vienas mano skaitomųjų sąraše yra mano buvusio grupioko blogas – Pakelės Mažvydas (pakeles-mazvydas.blogspot.lt/). Prisipažinsiu, jeigu autorius nebūtų mano grupiokas apie šitą lietuviškos blogosferos kampą žinočiau tiek pat kiek dabar žinau apie baletą. Bet karts nuo karto į šitą blogą užsuku, nes man patinka spinduliuojama žodžio ir minties laisvė, bei aštrūs pasisakymai aktualiomis socialinėmis temomis. Na bent jau aš taip interpretuoju tekstus. Pasižiūrėkit ir įvertinkit patys.

Užsuku ir į kitą interneto pusę (galima ją pavadinti tamsiaja) – skaitau ir blaivybės žodžio skleidėjus. Mano akimis vienintelis žmogus, kuris rašydamas remiasi ne tik emocijomis, bet savo žodžius bando pagrįsti yra neseniai į politiką su žaliaisiais pasukęs Aurelijus Veryga (http://blaivus.blogspot.lt/). Nors valstiečių partija parsiduoda su paskutine populistine blaivybės banga, bet šito žmogaus tekstai verti dėmesio, vien dėl to, kad jis už blaivybe pasisako ne pirmus metus. Sutinku su juo nedažnai, bet kai kurios idėjos svarstytinos, todėl paskaityti verta.

Na ir šiam kartui paskutinis, penkioliktasis mano skaitomųjų sąraše – dansu.lt . Blogas, kuris jau senokai išaugo blogo apibrėžimą, bet vis dar mėgsta ir gali pasisakyti aštriai. Jį pradėjau sekti, kuomet blogas pradėjo rašyti apie alų. Tiesa tik apie crafty, bet jų pateikiama rinkos statistika pasirodė įdomi, o dabar ten karts nuo karto sugrįžtu pasidomėti komunikacijos ir technologijų naujienomis.

Kokius blogus skaitot jūs? Pasidalinkit ką praleidau iš alaus blogosferos.

P.S. blogai surašyti atsitiktine tvarka.

Cheers!2 comments on blogerių savireklamos savaitė 2016 | beergeek’o skaitiniai

  1. Danielius parašė:

    Oho! Net nežinojau, kad Lietuvoje tiek daug rašančių apie alų! 😮

    1. Tomas parašė:

      Buvo daugiau, bet dabar keli blogai jau senokai nebeatnaujinami arba blogeriai pradėjo aludarių karjeras ir blogams nebeliko laiko 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to top